Лікування ігрової
залежності медикаментозно

Комплексний підхід на основі наукових даних з напрацьованими авторськими техніками психотерапії д-р медицинских наук, професора Івнєва Бориса Борисовича
Відео про ігрову
залежність
Років успішної роботи з лікування ігрової залежності
Понад 8 років наша клініка успішно займається лікуванням та реабілітацією людей з різними формами залежності. За цей час ми змогли розробити та випробувати власні техніки терапії, які дають найкращий результат, причому у найоптимальніші терміни. Усі вони ґрунтуються на передових наукових даних, результатах досліджень, а головне – на позитивних змінах у житті наших пацієнтів.
Клієнтів щорічно успішно
проходять лікування
Днів займає оптимальний
курс лікування
Років середній досвід роботи кожного лікаря в нашій клініці
8
80+
28
20

Про клініку

Епідеміологія ігроманії

Фармакотерапія - важлива, але не головна ланка в терапії ігрової залежності: не існує препаратів, які б виліковували ігроманію; медикаменти тільки згладжують психопатологічні симптоми і полегшують адаптацію до нового способу життя. Неможливо позбутися адикції, просто приймаючи пігулки; медикаментозне лікування ігроманії слугує доповненням до психотерапевтичної корекції та застосовується в рамках короткострокових курсів.


Точна кількість проблемних гравців в Україні невідома - офіційний реєстр ігроманів не враховує клієнтів нелегальних казино. Про масштаб проблеми можна здогадуватися за динамікою поповнення реєстру: за період із 2021 до 2023 року зареєстровано 739 лудоманів, до того ж із січня до березня 2023 року до санкційного списку потрапило 229 осіб.

За оцінками Європейської асоціації азартних ігор і ставок, на лудоманію страждає не більше ніж 1-2% населення ЄС, а супутні розлади поведінки, настрою та емоційно-вольової сфери спостерігають у 4% гравців. Патологічні зміни особистості на ґрунті ігрової адикції розвиваються за 6-12 місяців, у важких випадках потрібне симптоматичне медикаментозне лікування ігрової залежності в стаціонарі.

У частини пацієнтів відзначають коморбідні стани - фобії, панічні атаки, прикордонний і біполярний розлади, параноїдальні та шизофреноподібні стани; у 40-50% випадків до лудоманії приєднується алкоголізм. Почуття глухого кута і втрати контролю над життям провокує депресії та самоушкоджувальну поведінку; запущені форми ігроманії вирізняються високим суїцидальним ризиком. За різними даними, від 42 до 70% лудоманів страждають від нав'язливих думок про самогубство, а 13-40% пацієнтів завдають собі травм і роблять спроби суїциду.

Медикаментозне лікування ігроманії

Методика медикаментозного лікування ігроманії

За статистикою, серед ігроманів переважають чоловіки 21-49 років, які мають цілком успішний і адаптований вигляд: щонайменше дві третини пацієнтів працевлаштовані, 41-52% гравців перебувають у шлюбі, освіта - середня спеціальна або незакінчена вища. Однак благополуччя насправді виявляється уявним: анкетування за Міннесотським опитувальником (MMPI) виявляє стійкі дезадаптивні риси:

· ворожість, конфліктність, негативізм;
· постійна пригніченість і дисфорія;
· недовірливість і емоційна лабільність;
· ослаблення контролю імпульсів;
· схильність до надцінних ідей;
· асоціальні тенденції: брехливість, маніпулятивність, уникнення відповідальності, порушення зобов'язань, криміногенна поведінка тощо.

Більшість лудоманів виховувалися в дисфунціональних сім'ях і не вміють вибудовувати конструктивні стосунки через підозрілість і ворожий настрій. До 80% ігроманів постійно конфліктують із членами сім'ї, часто змінюють місце роботи і не мають виражених інтересів і близьких друзів. Зіткнувшись із нестачею коштів, ігромани легко втягуються в кримінал або стають жертвами аферистів через ослаблення критичності та магічного мислення.

Під час дослідження ціннісних установок лудоманів методом Рокича визначають неусвідомлювані суперечності цінностей і устремлінь, що вказують на особистісну незрілість і внутрішній конфлікт. Ігроманам властиво надавати надмірного значення грошам і матеріальному боці життя; при цьому трудова мотивація виражена слабко, немає довгострокових цілей і кар'єрних планів, натомість присутні фантазії про багатство і шалені гроші.
Правильно підібрані препарати здатні поліпшити емоційний стан пацієнта в період входження в терапію і знизити тягу до ігор. Однак повністю покладатися на фармакологію не варто - лікування ігроманії медикаментозно не усуває проблему, а тільки пом'якшує гострі симптоми.

Наша клініка спеціалізується на лікуванні лудоманів не перший рік; під час розроблення персоналізованих програм фармакотерапії спирається на багатий практичний досвід і останні наукові дані. Для мінімізації побічних ефектів препарати приймають короткостроковими курсами під наглядом фахівця; у схемах симптоматичної медикаментозної терапії використовують препарати з доведеною ефективністю:

· антидепресанти групи СІЗЗС - для усунення пригніченості й активації пацієнта; у разі розладів на ґрунті аддикцій часто застосовують у вищих дозах, ніж у разі депресії;
· анксіолітики й атипові нейролептики - за сильного занепокоєння, підвищеної тривожності та панічних атак;
· протисудомні препарати-нормотиміки - для стабілізації настрою;
· блокатори опіоїдних, дофамінових і NDMA-глутамінових рецепторів - для зменшення потягу до ігор;
· ноотропи, адаптогени та вітаміни групи B - для поліпшення функцій нервової системи та відновлення когнітивних здібностей.

Показання та протипоказання

Загальні показання до фармакотерапії при ігроманії - важкий емоційний стан хворого, нав'язливі суїцидальні думки, коморбідні стани та хімічні залежності. Універсальних протоколів фармакотерапії для лудоманів немає і поки що не передбачається, ефективне медикаментозне лікування лудоманії можливе тільки на підставі персоналізованого підходу.

За підсумками патопсихологічного обстеження розробляють персоналізовану схему, що враховує особливості клінічної картини і стан здоров'я пацієнта. Ми намагаємося використовувати щадні препарати нового покоління з хорошою переносимістю, але у всяких лікарських засобів є індивідуальні протипоказання. Перед призначенням медикаментів обов'язково проводять медичне обстеження з метою мінімізації побічних ефектів; за необхідності ми направляємо пацієнтів на аналізи, апаратні дослідження та консультації вузьких фахівців.

Соціальний портрет осіб з ігровою залежністю

Профілактика ігрової залежності

Ігроманії простіше запобігти, ніж вилікувати, але профілактика має бути обдуманою і апелювати до розвитку усвідомленості та навичок саморегуляції. Психологічна просвіта працює ефективніше, ніж заборонні та обмежувальні заходи: потрібно розуміти різницю між соціальним гемблінгом і проблемною ігровою поведінкою, розпізнавати перші ознаки залежності та вчасно звертатися по допомогу до фахівців.

У профілактиці ігрової залежності в молоді та підлітків вирішальну роль відіграє виховання - вироблення самодисципліни та критичного мислення, формування позитивного ставлення до праці та оптимістичного погляду на світ. Широке коло інтересів, соціальна активність і самоосвіта також сприяють поліпшенню адаптації молодих людей, які починають самостійне життя.

У будь-якому віці важливо вміти знаходити баланс - розуміти і приймати свої почуття і потреби, підтримувати себе в ресурсному стані та будувати здорові стосунки. Якщо з цим виникають складнощі, рекомендується пройти курс психокорекції з опрацюванням психотравм, акцентуацій і когнітивних викривлень, що провокують залежності.

Після медикаментозного лікування ігроманії та виписки зі стаціонару необхідні додаткові заходи щодо запобігання рецидивам, спрямовані на пошук конструктивних життєвих цілей і засвоєння адаптивних стратегій поведінки. Утриматися на плаву без азартних ігор допомагає підтримуюча та сімейна психотерапія, участь у групах підтримки, активаційні заходи та соціальна реабілітація. Також слід вести впорядкований спосіб життя - налагодити режим дня, не допускати перевтоми та стресу, знаходити час для хобі, прогулянок, фітнесу та спілкування.

Реабілітаційний потенціал медикаментозного лікування ігроманії

Типові прояви психічних розладів на ґрунті лудоманії - тривожність, дисфорія, гіпоманія, демотивація, депресія і психомоторне збудження ускладнюють проходження психотерапії. Пригнічуючи неприємні симптоми і потяг до ігор, медикаментозна підтримка економить ресурси психіки, дозволяючи повністю зосередитися на терапії.

Фармакотерапія також прискорює відновлення нервової системи, підвищує інтелектуальну продуктивність і полегшує повернення до професійної діяльності. У пацієнтів поліпшується пам'ять, здатність до навчання і здатність до концентрації, знижуються прояви дистресу і підвищується рівень енергії - постійне відчуття втоми, пригнічення і безсилля змінюється бадьорістю і рішучістю подолати залежність.

Медикаментозне лікування ігроманії замовити

Рано чи пізно в біографії ігромана настає переломний момент, коли гра перестає радувати і перетворюється на проблему, яку хочеться залишити в минулому. Профільна клініка пропонує пройти комплексне лікування ігроманії в Києві на умовах повної анонімності - за запитом якісне медикаментозне лікування ігрової залежності Київ і Україна ми перші у видачі! Послуги топових фахівців доступні кожному, хто дозрів для змін і готовий працювати над собою: запишіться на консультацію, щоб намітити план дій і переконатися, що лудоманія - не вирок!

Курси лікування ігрової залежності

Процедури\Консультації
"Курс 14 днів"
"Курс 21 день"
"Курс Онлайн"
Індивідуальні консультації:
  • Психотерапевта
  • Психіатра
  • Психолога
  • Комплексна психодіагностика
  • Причинно-наслідкові механізми
  • Групові заняття з психологом
  • Сімейна психологічна робота з психологом
2
3
  • Тематичні завдання
  • Сеанси клінічного гіпнозу
2
3
  • Супервізія психотерапевт та психолог
1
2
2
Медикаментозне лікування:
  • Первинний аналіз крові (загальний, біохімія)
  • Нейрометаболічна терапія
  • Вітамінотерапія
  • Ферменти, гепато-гастро протектори
  • Медикаменти для відновлення сну та зняття емоційної напруги
Консультація невропатолога
 Фізіотерапевтичне лікування:
  • Сеанси нейростимулятора
  • Сеанси електросну
Розробка індивідуальних рекомендацій:
  • Підбір протирицидивної терапії
  • Підбір підтримуючої терапії
  • Практикум по роботі з емоційним станом
Контрольні зустрічі з фахівцем
Емоційно-стресова терапія
Пройдіть тест, щоб
визначити, чи є у вас
ігрова залежність
Наші спеціалісти
Івнєв Борис
Психотерапевт, професор
Місечко Андрій
Психіатр
Карпенко Олександр
Психолог
Дубініна
Людмила
Невропатолог

Популярні питання про лікування ігроманії

Відгуки паціентів

Відгуки батьків

Сертифікати

Психотерапевт про лікування ігрової залежності
Івнєв Борис Борисович - психотерапевт, доктор мед.наук, професор, розповідає про комплексний підхід в лікування ігрової залежності
Як ми працюємо, та з чого почне лікар при першому звернені до нашої клініки
Психотерапевт Івнєв Борис Борисович, про те як ми працюємо, та з чого починає свою роботу лікар при першому звернені пацієнта
Психотерапевт про онлайн лікування ігрової залежності
Івнєв Борис Борисович - психотерапевт, доктор мед.наук, професор, розповідає про онлайн лікування ігрової залежності. В рамках онлайн лікування пацієнт працює з призначеними фахівцями клініки в індивідуальному чи груповому форматі, зберігаючи звичний ритм життя: робота, сім'я
Як допомогти ігроману і що ніколи не можна робити
Ведучий спеціаліст клініки, психолог - Карпенко Олександр Олексійович розповідає на що треба звернути увагу близьким, коли в сім'ї є ігроман. Покрокова інструкція "як допомогти ігроману, якщо він проти лікування"
Вам або вашим рідним чи знайомим потрібна допомога?
Зв’яжіться з нами і ми відповімо на будь-які ваші запитання
Адреса: вул. Миколи Голего 5
E-mail: kievtreatment@gmail.com
Телефон: +38 050 3368619
© 2023 "Перша клініка в Україні з лікування ігрової залежності"
Ліцензія №3491/21/M
Видана МОЗ України від 12.08.2021