Лікування ігрової
залежності амбулаторно

Комплексний підхід на основі наукових даних з напрацьованими авторськими техніками психотерапії д-р медицинских наук, професора Івнєва Бориса Борисовича
Відео про ігрову
залежність
Років успішної роботи з лікування ігрової залежності
Понад 8 років наша клініка успішно займається лікуванням та реабілітацією людей з різними формами залежності. За цей час ми змогли розробити та випробувати власні техніки терапії, які дають найкращий результат, причому у найоптимальніші терміни. Усі вони ґрунтуються на передових наукових даних, результатах досліджень, а головне – на позитивних змінах у житті наших пацієнтів.
Клієнтів щорічно успішно
проходять лікування
Днів займає оптимальний
курс лікування
Років середній досвід роботи кожного лікаря в нашій клініці
8
80+
28
20

Про клініку

Наскільки небезпечна ігроманія?

Ігроманам зі стажем зазвичай рекомендують госпіталізацію, але якщо залежність не зайшла надто далеко, можливе лікування вдома - регулярні сеанси психотерапії, приймання медикаментів і контрольні візити в клініку. Багатьом простіше зважитися на амбулаторне лікування ігроманії, ніж лягти в стаціонар - можна вести звичний спосіб життя, не підлаштовуючись під розпорядок медустанови. За відсутності протипоказань спеціалізована клініка в Києві надасть вам можливість лікуватися амбулаторно або онлайн - приходьте на консультацію, і ми обговоримо варіанти!

Патологічний гемблінг - це не розбещеність і не погана звичка, а важкий розлад психіки компульсивного типу, що швидко призводить до особистісної та соціальної деградації за відсутності адекватного лікування. Всього за 6-12 місяців лудоман здатний дійти до дна; руйнування сім'ї, зубожіння, борги, проблеми з працевлаштуванням і законом, втрата житла - закономірні підсумки адикції.


Складнощі в лікуванні лудоманії пов'язані з широким розповсюдженням коморбідних станів; ігрова адикція часто поєднується з алкоголізмом, депресією, БАР і шизофреноподібними розладами. На пізніх стадіях ігроманії зростає ступінь суїцидального ризику - до 70% пацієнтів замислювалися про самогубство, причому в 13-40% випадків адикти намагаються піти з життя. За перших ознак втрати контролю над гемблінгом негайно звертайтеся по допомогу, щоб не упустити момент, коли амбулаторне лікування ігрової залежності дає максимальний ефект.

Проблема залежності зачіпає не тільки самого хворого, а й його оточення - пацієнт постійно бреше та маніпулює близькими, порушує домовленості та витрачає всі кошти на ставки, не зважаючи на потреби сім'ї. Через неконтрольовані спалахи агресії жити з патологічним гравцем небезпечно; ігрова залежність батьків спричиняє неврози в дітей і може сприяти появі проблемної ігрової поведінки в дорослому віці.

Амбулаторне лікування ігроманії

Переваги амбулаторного лікування ігроманії

Розглядаючи можливість лікування ігромана вдома, звертайтеся в профільні клініки з ліцензією МОЗ і командою кваліфікованих фахівців, які володіють сучасними терапевтичними техніками. При розробці індивідуальної терапевтичної стратегії важливо дотримуватися методик з доведеною ефективністю, до яких належать:

· індивідуальна та групова психотерапія;
· лікування гіпнозом і навіюванням;
· фізіотерапевтичні методи: нейростимуляція, БОС, рефлексотерапія;
· симптоматична медикаментозна терапія з індивідуальним підбором медикаментів.

Згідно з сучасними уявленнями, коріння залежної поведінки криється в деструктивних установках, що ускладнюють ефективне соціальне функціонування та управління стресом. Під час лікування ігроманів провідна роль відводиться довгостроковій психотерапії, орієнтованій на виявлення і корекцію дезадаптивних патернів із подальшим виробленням копінг-стратегій. Під час розроблення терапевтичної стратегії зазвичай поєднуються різні методики, підібрані з урахуванням клінічної картини, анамнезу та особливостей особистості пацієнта:

· когнітивно-біхевіоріальна терапія - основний метод лікування аддикцій: освоєння прийомів самоаналізу, визначення провокувальних чинників, оволодіння техніками саморегуляції та запобігання автоматичним реакціям;
· психодинамічна терапія - опрацювання витіснених емоцій, психотравм і глибинних внутрішніх конфліктів;
· гіпносугестивна терапія - заміна негативних переконань позитивними афірмаціями, що знижують потяг до ігор;
· експозиційна терапія - десенсибілізуючі тренування з безпечного проживання провокувальних чинників; застосування ВР-технологій і нейрофідбеку підвищує ефективність занять;
· активувальна терапія - пошук і освоєння конструктивної альтернативи залежній поведінці;
· групова та сімейна психотерапія - розвиток комунікативних і соціальних навичок, налагодження стосунків із рідними та близькими.
Госпіталізація створює сильний стрес, змушуючи пацієнта адаптуватися до суворого режиму дня, спілкування з малознайомими людьми та обмеження особистого простору. На ранніх стадіях адикції, коли критичність і самоконтроль ще не повністю втрачені, лікування ігрової залежності амбулаторно значно знижує внутрішнє напруження і за рахунок цього дає низку переваг:

· зниження внутрішнього опору: ігроману простіше визнати свій діагноз і прийняти допомогу, якщо немає страху втратити свободу;
· полегшення адаптації: вдома пацієнт почувається впевненіше і швидше пристосовується до нового способу життя;
· збереження робочого місця і доходу: перебуваючи на амбулаторній терапії, немає потреби звільнятися або брати відпустку - можна поєднувати лікування з роботою;
· стимуляція власних ресурсів: маючи можливість самостійно планувати день, людина почувається компетентною і звикає довіряти собі;
· доступ до кваліфікованої допомоги незалежно від місця проживання: якщо ви живете не в Києві, можна лікуватися у провідного фахівця профільної клініки онлайн;
· соціальна підтримка: підготовлене оточення створює мотивуюче середовище, що полегшує подолання залежності, але для цього членам сім'ї ігромана також знадобиться пройти курс психотерапії для запобігання співзалежності;

При правильній організації амбулаторного лікування пацієнту не залишають можливостей саботувати терапію: сучасні технології дають змогу підтримувати постійний зв'язок із психотерапевтом і лікарем. Для контролю ефективності лікування пацієнт періодично відвідує психіатра і проходить планові обстеження за узгодженим графіком.

Етапи стаціонарного лікування ігроманії

Стаціонарне лікування показане, якщо ситуація виходить з-під контролю: стан хворого нестабільний, є суїцидальні наміри і селфхарм, а вдома нікому доглядати за пацієнтом або родичі самі потребують допомоги. Не варто боятися госпіталізації; за такої проблеми, як ускладнена ігрова залежність, лікування стаціонар забезпечить якнайкраще.


Муніципальний психоневрологічний диспансер - далеко не єдиний варіант; травматичного досвіду і взяття на облік можна уникнути, анонімно звернувшись до приватного медзакладу. У стаціонарі спеціалізованої клініки з лікування ігроманії створено максимально комфортні умови для пацієнтів, що знижують гостроту стресових реакцій:

· затишні палати зі стильним сучасним меблюванням;
· гнучкий розпорядок дня, візити родичів у будь-який час;
· різноманітне і збалансоване харчування (сучасна європейська кухня);
· ввічливий і уважний персонал;
· обмеження небажаних контактів: у приватній клініці ви не зустрінете маргіналів та осіб без певного місця проживання;
· організоване дозвілля і ненав'язливе медичне спостереження;
· повага до особистих кордонів і людської гідності.

Ефективні способи лікування

Амбулаторне лікування гральної залежності важкої форми

У разі запущених і ускладнених форм лудоманії, що вимагають медикаментозної корекції, залишається можливість амбулаторного лікування, якщо хтось із домашніх візьме на себе догляд за хворим і простежить за дотриманням рекомендацій. Якщо під час запиту на лікування ігроманії стаціонар категорично неприйнятний або госпіталізація недоступна через обмежену мобільність пацієнта, амбулаторна терапія і приймання медикаментів удома під онлайн наглядом лікаря - єдина можливість вийти із залежності.


Після завершення інтенсивного курсу в стаціонарі або вдома амбулаторне лікування ігроманії спрямоване на запобігання рецидивам і зривам. Для успішної реалізації копінг-стратегій і вироблення здорових звичок рекомендується продовжувати підтримуючу психотерапію, брати участь у групах підтримки та активуючих заходах. Працюючи над собою, не допускайте перевтоми й обмежте рівень стресу, впорядкувавши режим дня і дотримуючись балансу праці та відпочинку.

У період відновлення важливо знайти заняття, яке наповнює вас радістю, вселяє впевненість у своїх силах і допомагає завести знайомства з людьми, орієнтованими на здоровий спосіб життя і змістовне дозвілля. Приділяйте час хобі та помірній фізичній активності, розширюйте кругозір і освоюйте нові навички, за можливості уникаючи ситуацій, пов'язаних із гемблінгом.

Профілактика відновлення ігрової залежності

Амбулаторне лікування ігроманії замовити

Спеціалізована клініка для ігроманів має успішний досвід організації лікування вдома - таку послугу, як амбулаторне лікування ігроманії, Київ і Україна гідно оцінили. До нас звертаються жителі різних міст, які твердо вирішили навчитися жити без азартних ігор - і перемагають свою залежність, перебуваючи за сотні кілометрів від стаціонару. Хочете дізнатися більше - забронюйте безкоштовну консультацію на сайті: найближчим часом ми вийдемо на зв'язок і обговоримо варіанти лікування.

Курси лікування ігрової залежності

Процедури\Консультації
"Курс 14 днів"
"Курс 21 день"
"Курс Онлайн"
Індивідуальні консультації:
  • Психотерапевта
  • Психіатра
  • Психолога
  • Комплексна психодіагностика
  • Причинно-наслідкові механізми
  • Групові заняття з психологом
  • Сімейна психологічна робота з психологом
2
3
  • Тематичні завдання
  • Сеанси клінічного гіпнозу
2
3
  • Супервізія психотерапевт та психолог
1
2
2
Медикаментозне лікування:
  • Первинний аналіз крові (загальний, біохімія)
  • Нейрометаболічна терапія
  • Вітамінотерапія
  • Ферменти, гепато-гастро протектори
  • Медикаменти для відновлення сну та зняття емоційної напруги
Консультація невропатолога
 Фізіотерапевтичне лікування:
  • Сеанси нейростимулятора
  • Сеанси електросну
Розробка індивідуальних рекомендацій:
  • Підбір протирицидивної терапії
  • Підбір підтримуючої терапії
  • Практикум по роботі з емоційним станом
Контрольні зустрічі з фахівцем
Емоційно-стресова терапія
Пройдіть тест, щоб
визначити, чи є у вас
ігрова залежність
Наші спеціалісти
Івнєв Борис
Психотерапевт, професор
Місечко Андрій
Психіатр
Карпенко Олександр
Психолог
Дубініна
Людмила
Невропатолог

Популярні питання про лікування ігроманії

Відгуки паціентів

Відгуки батьків

Сертифікати

Психотерапевт про лікування ігрової залежності
Івнєв Борис Борисович - психотерапевт, доктор мед.наук, професор, розповідає про комплексний підхід в лікування ігрової залежності
Як ми працюємо, та з чого почне лікар при першому звернені до нашої клініки
Психотерапевт Івнєв Борис Борисович, про те як ми працюємо, та з чого починає свою роботу лікар при першому звернені пацієнта
Психотерапевт про онлайн лікування ігрової залежності
Івнєв Борис Борисович - психотерапевт, доктор мед.наук, професор, розповідає про онлайн лікування ігрової залежності. В рамках онлайн лікування пацієнт працює з призначеними фахівцями клініки в індивідуальному чи груповому форматі, зберігаючи звичний ритм життя: робота, сім'я
Як допомогти ігроману і що ніколи не можна робити
Ведучий спеціаліст клініки, психолог - Карпенко Олександр Олексійович розповідає на що треба звернути увагу близьким, коли в сім'ї є ігроман. Покрокова інструкція "як допомогти ігроману, якщо він проти лікування"
Вам або вашим рідним чи знайомим потрібна допомога?
Зв’яжіться з нами і ми відповімо на будь-які ваші запитання
Адреса: вул. Миколи Голего 5
E-mail: kievtreatment@gmail.com
Телефон: +38 050 3368619
© 2023 "Перша клініка в Україні з лікування ігрової залежності"
Ліцензія №3491/21/M
Видана МОЗ України від 12.08.2021